3e Kerncentrale in Borssele? Of slim spel van RWE en Delta

(7 september 2010) Toen Essent aan RWE werd verkocht mocht het 50% aandeel in de huidige kerncentrale Borssele niet mee in de uitverkoop. De aandeelhouders van Essent (gemeenten en provincies) bleven zo eigenaar van de helft van de kerncentrale. Maar dat willen ze helemaal niet, ze willen geld.

Nu lopen er juridische procedures om de verkoop aan RWE alsnog mogelijk te maken. In afwachting daarvan zijn de aandelen in een nieuwe holding gestopt (Energy Resources Holding B.V.) die vandaag bekend maakte te willen gaan investeren in een nieuwe kerncentrale, ook te bouwen in Borssele. De - publieke - aandeelhouders, willen natuurlijk helemaal geen kerncentrale bouwen maar rekenen er op dat RWE alsnog de aandelen in bezit krijgt, waarschijnlijk tegen een nog betere vergoeding dan oorspronkelijk gedacht. RWE mag in Duitsland geen nieuwe kerncentrales bouwen en doet dat dus graag in een land waar de politiek, het bedrijfsleven en een flink deel van de bevolking het begrip duurzaamheid bij het vuil heeft gezet; Nederland. Kleine voorspelling; RWE krijgt de aandelen, wordt weer vriendjes met Delta (ze maakten de afgelopen maanden ruzie over die aandelen van de huidige kerncentrale maar Delta zoekt naarstig naar een kapitaalkrachtige partner voor de bouw van een tweede kerncentrale) en binnen een paar maanden wordt de aanvraag voor een derde kerncentrale ingetrokken en gaan ze samen verder met de procedure voor een tweede kerncentrale. De enige aandeelhouder van Energy Resources Holding B.V. is Publiek Belang Elektriciteitsproduktie B.V. De aandeelhouders van Publiek Belang Elektriciteitsproduktie B.V zijn de voormalige publieke aandeelhouders van Essent N.V. Het betreft hier provincies (Noord-Brabant, Overijssel, Limburg, Groningen, Drenthe en Flevoland) en een groot aantal gemeenten uit deze provincies en uit Friesland. Het overgrote deel is vertegenwoordigd in de VEGANN (Vereniging van Gemeentelijke Aandeelhouders Noord Nederland) en de VEGAL (Vereniging van Gemeentelijke Aandeelhouders Limburg).

Help mee! Houd ze tegen


 


 

Stroomt u mee?

Wat is de beste toekomst voor Zeeland? Wordt het steeds meer een nucleaire provincie, vol met kernafval en radioactiviteit of ontwikkelt het zich groen ? Doe mee, kijk op www.stroomnaardetoekomst.nl

 

Be WISE - schenk slim

Ook schoon genoeg van kernenergie? Steun ons - slim - fiancieel.  WISE is een Algemeen Nut Beogende Instelling (ANBI), waardoor giften fiscaal aftrekbaar zijn. Maar het kan nog beter: Met een periodieke schenking!

Lees verder....

Radiating posters

'Radiating Posters; a collection of posters from the global movement against nuclear power', is nu verkrijgbaar. Ruim 600 affiches uit 45 landen, 192 pagina's. 20 Euro, bestellen via posterbook@antenna.nl

Groene stroom? Ja graag!

Bijna alle energiebedrijven bieden groene stroom. Maar dat is vaak maar een fractie van het totale pakket dat ze aanbieden. WISE vergelijkt alle aanbieders op de milieukwaliteit van hun totale aanbod. Als u echt een signaal wilt afgeven en klant wilt worden van een bedrijf dat alleen maar groene energie verkoopt stapt u over naar Greenchoice.